REKLAMA
Znaleziono 10000 wyników
[Wrocław] Hala kupiecka Grafit niewypałem, więc najemcy są kuszeni promocjąartykuł
Pokaż artykuł
[Wrocław] Hala kupiecka Grafit niewypałem, więc najemcy są kuszeni promocją
Agencja Rozwoju Aglomeracji Wrocławskie szuka sposobów na wynajęcie pustych lokali kupieckich i usłu...
Łódź: Na Polesiu powstanie Centrum Usług Społecznychartykuł
Pokaż artykuł
Łódź: Na Polesiu powstanie Centrum Usług Społecznych
Dawna szkoła przy ulicy Pogonowskiego 34 zyska nową funkcję. Miasto planuje przebudowę istniejących...
Alumetal S.A. zmodernizuje zakład produkcyjny w Kętachartykuł
Pokaż artykuł
Alumetal S.A. zmodernizuje zakład produkcyjny w Kętach
7 września 2023 roku Rada Nadzorcza Alumetal S.A. podjęła uchwałę w sprawie zatwierdzenia przedłożonego przez Zarząd Emitenta planu inwestycyjnego dotyczącego ,,Modernizacji Zakładu Kęty w Alumetal Poland Sp. z o.o. – II etap". Plan inwestycyjny związany z drugim etapem modernizacji Zakładu w Kętach jest pierwszą inwestycją spółki Alumetal w nowych strukturach właścicielskich i dobrze wpisuje się w plany poszerzania sfery recyklingu aluminium w Grupie Norsk Hydro.
Budowana przez Grupę Antczak w Kaliszu nowoczesna pływalnia będzie ogrzewana ciepłem z ziemiartykuł
Pokaż artykuł
Budowana przez Grupę Antczak w Kaliszu nowoczesna pływalnia będzie ogrzewana ciepłem z ziemi
Obiekt, który wraz z basenem zajmie około 1,8 tys. mkw. Powierzchni, ma być funkcjonalny, ekologiczny i energooszczędny. Dlatego głównym źródłem ciepła i chłodu będzie układ pompy ciepła, która zapewni ogrzewanie wody basenowej, a w okresie letnim chłodzenie pomieszczeń. Budowa ma być ukończona w połowie 2023 roku.
Mieszkania willowe we Wrocławiu! Czym są?artykuł
Pokaż artykuł
Mieszkania willowe we Wrocławiu! Czym są?
Wrocławskie osiedle Lipa Piotrowska zaskakuje szybkim i przemyślanym rozwojem. Wyróżnia je zielona okolica, sprawna komunikacja, a przede wszystkim niska zabudowa. To właśnie tutaj powstaje kolejna inwestycja związana z budową tzw. mieszkań willowych.
Stellantis stawia na Polskę i Gliwice. Powstanie około 600 nowych miejsc pracyartykuł
Pokaż artykuł
Stellantis stawia na Polskę i Gliwice. Powstanie około 600 nowych miejsc pracy
Należąca do Stellantis fabryka dużych samochodów dostawczych w Gliwicach – Stellantis Gliwice, ogłosiła decyzję o uruchomieniu III zmiany produkcyjnej, zaplanowanym na połowę czerwca br. Zakład produkuje modele Peugeot Boxer, Citroën Jumper i Opel/Vauxhall Movano w wersji furgon, a także bazy pod zabudowy kamperów. Samochody dostawcze Stellantis cieszą się ogromnym powodzeniem wśród klientek i klientów w Europie, w związku z czym Grupa wykorzysta istniejący potencjał produkcyjny swojej polskiej fabryki, by zaspokoić popyt na rynku.
Po ponad rocznej przerwie SPHINX ponownie otwiera czwartą restaurację we Wrocławiuartykuł
Pokaż artykuł
Po ponad rocznej przerwie SPHINX ponownie otwiera czwartą restaurację we Wrocławiu
Sieć restauracji SPHINX ponownie będzie miała swój lokal w samym centrum stolicy Dolnego Śląska. Restauracja serwująca popularną shoarmę i inne dania inspirowane kuchnią orientalną po ponad rocznej przerwie wraca do swojej dawnej lokalizacji w kamienicy Rynek 39/40 we Wrocławiu, w której wcześniej działała przez wiele lat.
PGE Energia Odnawialna S.A. wybuduje 14 nowych farm fotowoltaicznych w Polsceartykuł
Pokaż artykuł
PGE Energia Odnawialna S.A. wybuduje 14 nowych farm fotowoltaicznych w Polsce
PGE Energia Odnawialna z Grupy PGE podpisała umowy na budowę 14 farm fotowoltaicznych o łącznej mocy 180 MW. Nowe instalacje powstaną do 2026 roku i będą w stanie zasilić w zieloną energię blisko 90 tys. gospodarstw domowych. Są to kolejne działania realizowane w ramach Strategii Grupy PGE, zgodnie z którą do 2030 r. Grupa będzie posiadać instalacje słoneczne o łącznej mocy ok. 3 GW.
W zabytkowych kamienicach przy ulicy Dworcowej 3 w Katowicach ma powstać nowy kompleks hotelowyartykuł
Pokaż artykuł
W zabytkowych kamienicach przy ulicy Dworcowej 3 w Katowicach ma powstać nowy kompleks hotelowy
W centrum Katowic ma powstać nowy kompleks hotelowy, w którego skład wejdą dwa hotele nieobecnych jeszcze na polskim rynku marek sieci Mariott. Łącznie znaleźć ma się tam ok. 200 pokoi.
Kolejny krok do budowy drugiej jezdni obwodnicy Kępna (S11)artykuł
Pokaż artykuł
Kolejny krok do budowy drugiej jezdni obwodnicy Kępna (S11)
Do Wojewody Wielkopolskiego Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA) złożyla wniosek o wydanie decyzji o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej (ZRID) dla budowy drugiej jezdni drogi ekspresowej S11 w ciągu obwodnicy Kępna.
Matexi planuje „Nowe Alternatywy” na Ursynowie. Nowe osiedle, szkoła specjalna i rewitalizacja zieleniartykuł
Pokaż artykuł
Matexi planuje „Nowe Alternatywy” na Ursynowie. Nowe osiedle, szkoła specjalna i rewitalizacja zieleni
Matexi Polska przedstawiło koncepcję osiedla „Nowe Alternatywy”, które ma powstać na Starym Imielinie – u zbiegu ulic Indiry Gandhi, Pustułeczki i Rolnej. Projekt zakłada budowę około 330 mieszkań, nowych usług, ogólnodostępnych terenów zielonych, a także publicznej szkoły specjalnej. Deweloper prowadzi dialog z mieszkańcami w ramach procedury lex deweloper, a ostateczna decyzja należeć będzie do Rady Warszawy.
Develia sprzedała 2500 lokali od początku 2025 r.artykuł
Pokaż artykuł
Develia sprzedała 2500 lokali od początku 2025 r.
Develia na podstawie umów deweloperskich i przedwstępnych sprzedała 2500 lokali w ciągu trzech pierwszych kwartałów 2025 r., wobec 2700 mieszkań w analogicznym okresie ubiegłego roku. W samym III kwartale sprzedaż wyniosła 801 lokali i była 7% większa r/r. W okresie od stycznia do września br. deweloper przekazał 1963 mieszkania w porównaniu do 1797 rok wcześniej.
W Gdyni powstało Centrum Samorządowej Transformacji Energetycznejartykuł
Pokaż artykuł
W Gdyni powstało Centrum Samorządowej Transformacji Energetycznej
Transformacja energetyczna to jedno z ważniejszych wyzwań, jakie stoją przed samorządem i biznesem. Dlatego w Gdyni powstało Centrum Samorządowej Transformacji Energetycznej. To projekt, który przyspieszy wdrażanie innowacji energetycznych i pomoże zadbać o wysoki poziom kwalifikacji pracowników. Grupa Energa jest partnerem strategicznym tego przedsięwzięcia.
Develia sprzedała rekordowe 3345 lokali w 2025 r., przekraczając roczny cel artykuł
Pokaż artykuł
Develia sprzedała rekordowe 3345 lokali w 2025 r., przekraczając roczny cel
W 2025 r. Develia na podstawie umów deweloperskich i przedwstępnych sprzedała 3345 lokali, o 5% więcej niż w 2024 r. i tym samym przekroczyła swój roczny cel, który wynosił 3100-3300 mieszkań. W minionym roku deweloper przekazał 2959 lokali – o 3% więcej niż w 2024 r. W samym IV kwartale 2025 r. spółka sprzedała 845 mieszkań i przekazała 996.
Kolejna firma inwestuje w woj. lubuskimartykuł
Pokaż artykuł
Kolejna firma inwestuje w woj. lubuskim
Będzie kolejna inwestycja przemysłowa w zachodniej Polsce, w województwie lubuskim, w liczącej 9 tysięcy mieszkańców Skwierzynie. Nowa inwestycja to także nowe miejsca pracy.
[Polska] Sektor nowoczesnych usług dla biznesu zajął 1,5 miliona mkw. powierzchni biurowejartykuł
Pokaż artykuł
[Polska] Sektor nowoczesnych usług dla biznesu zajął 1,5 miliona mkw. powierzchni biurowej
Branża usług dla biznesu staje się gospodarczą specjalizacją Polski. Nic więc dziwnego, że to właśni...
Zielona rewolucja na polskim morzuartykuł
Pokaż artykuł
Zielona rewolucja na polskim morzu
Morska energetyka wiatrowa może stać się jednym z filarów transformacji polskiej energetyki. O potencjale offshore i nowych perspektywach dla polskiej gospodarki i rynku pracy rozmawiali uczestnicy panelu „Bezpieczna przyszłość energetyczna Polski – energia z morza”, który odbył się w trakcie Poznańskiego Kongresu Gospodarczego.
Szwajcarska firma Axxiome, oferująca rozwiązania IT dla branży usług finansowych, stawia na Wrocławartykuł
Pokaż artykuł
Szwajcarska firma Axxiome, oferująca rozwiązania IT dla branży usług finansowych, stawia na Wrocław
Kolejne zagraniczna firma zwiększa zatrudnienie w stolicy Dolnego Śląska i przenosi się do nowego, większego biura. Tym razem jest to szwajcarska spółka Axxiome, oferująca rozwiązania IT dla branży usług finansowych. Zmienia lokalizację swojej polskiej siedziby, przenosząc ją do kompleksu Centrum Południe. Najemca wprowadzi się do nowego biura już w sierpniu bieżącego roku. W związku z rozwojem działalności, firma planuje też zatrudnić nowych pracowników.
Na drodze do małego atomu – amerykański partner KGHM w Polsceartykuł
Pokaż artykuł
Na drodze do małego atomu – amerykański partner KGHM w Polsce
Amerykański partner KGHM w projekcie budowy małej, modułowej elektrowni jądrowej (SMR), firma NuScale jest gotowa uczestniczyć w procesie transformacji energetycznej Polski. Przedstawiciele firmy deklarują wsparcie dla zielonych inwestycji oraz nawiązanie kontaktów z uczelniami wyższymi.
Międzynarodowa sieć prawnicza Eversheds Sutherland nowym najemcą biurowca Widok Towersartykuł
Pokaż artykuł
Międzynarodowa sieć prawnicza Eversheds Sutherland nowym najemcą biurowca Widok Towers
Kolejna duża, globalna firma wybrała biurowiec Widok Towers przy al. Jerozolimskich 44, w centrum stolicy, na siedzibę swojego polskiego oddziału. Polskie biuro międzynarodowej sieci prawniczej Eversheds Sutherland, jednej z 10 największych sieci firm prawniczych na świecie, zajmie 18. i częściowo 17. piętro biurowca Widok Towers w centrum Warszawy. Na powierzchni ponad 1400 mkw. powstaje przestrzeń zaprojektowana z myślą o dobrostanie pracowników i dostosowana do unikalnych potrzeb branży prawniczej.
REKLAMA